Forside / Møt klovnene / Falleri og Fallera

Falleri og Fallera

Hei og hopp! 
Visste du at Falleri og Fallera ELSKER rosa?! Det er den aller fineste fargen han vet om. Han har sett veldig mange farger, men rosa er den fargen som får han til å smile. Og noen ganger får han lyst å danse når han ser noen andre som har på seg rosa klær. En gang møtte Falleri og Fallera til og med en dame som hadde rosa hår! Da ble han så glad at han ble helt svimmel. 

Vanligvis er Falleri og Fallera en blid og snill kamerat. Han er veldig glad i å møte unger OG ungdommer. En av vennene hans spurte en gang: «Smiler du hele tiden, eller?!» Ja, han gjør faktisk nesten det. Bortsett fra når han må være streng. For eksempel hvis det er noen som sier at han ikke får lov til å prompe inne i et rom, eller at han må slutte danse. Da kan han være streng.  

Og så er det en annen ting. 

Falleri og Fallera liker å være rampete. Ikke hver dag. Men noen ganger. Da er det litt som at det begynner å klø i kroppen, og da bare må han være rampete. Ofte bruker han å bråke, eller rote, eller for eksempel kaste rundt på de tingene han ser rundt meg. En gang kastet han til og med snøballer inne! Da fikk han kjeft. Men han klarte ikke å slutte å le etterpå selv om han fikk kjeft. Hihihi. 

  • Spesialitet/triks Jeg kan plystre mens jeg står på ett bein
  • Instrument Fløyte, rytmeegg og tramping
  • Hobby Dagdrømming
  • Yndlingsmat Sjokolade og pommes frites. Hver for seg.
  • Yndlingsdrikke Blanding av appelsinjus og eplejus.
  • Jeg kan ikke leve uten Et smil, en klem og et glass vann om dagen
  • Her er det størst mulighet for å treffe meg UNN i Tromsø
  •  

Æ like å tralle

Skuespilleren bak klovnen
Skuespilleren bak klovnen
Klaus Løkholm Bergli

Klaus Løkholm Bergli  er fast ansatt skuespiller i Sadio Nor Teater, hvor han formidler lokal kunnskap om folk, samfunn og historie. Klaus er utdannet ved  The Commedia School i København, en Lecoq-basert skole. Etter endt utdannelse har han jobbet frilans i flere år, innen teater og sirkusteater, både i Norge og i Italia. Klaus sin fysisk baserte utdannelse kommer tydelig til uttrykk når han spiller, både gjennom karakter- og maskespill.

Powered by Cornerstone